EN
KAPAT

Hayallerini Resim Kağıtlarına Çizdiler

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliğinde bir araya gelen down sendromlu çocuklar, hayallerindeki dünyayı resim kağıtlarına çizdi.

Bursa’nın önde gelen tekstil firmalarından We Teks Tekstil, Melek Yüzler Down Sendromu Derneği ile örnek bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen etkinlikte down sendromlu çocuklar, We Teks fabrikasında düzenlenen resim etkinliğinde bir araya geldi. “Sen de Elini Uzat, Farkındalık Yarat” sloganıyla gerçekleştirilen etkinliğe 21 down sendromlu çocuk katıldı. Kahvaltı ile başlayan organizasyonda, özel çocuklar resim kendileri için hazırlanan boya ve kağıtlar ile resim çalışması yaptılar. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında gerçekleşen etkinlikte çocuklar hayallerini resim kağıtlarına aktardılar.

Renkli görüntülere sahne olan etkinlikte palyaço gösterisiyle eğlenen çocuklar, aileleriyle tüm gün boyunca keyifli vakit geçirdiler. Çocuklar, sosyalleşmelerine katkı sağlayan etkinliği düzenleyenlere teşekkür etti. Etkinlikte Melek Yüzler Down Sendromu Derneği Başkanı Burcu Büyükburç da etkinliğe ev sahipliği yapan We Teks Tekstil adına Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Işık’a teşekkür plaketi takdim etti.

RESİMLER ÖZEL KOLEKSİYONA DÖNÜŞECEK We Teks Testil Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Işık, sosyal sorumluluk projesi kapsamında, down sendromlu çocukların yaptığı resimlerin uzmanlar tarafından özel olarak hazırlanan şal koleksiyonuna dönüşeceğini açıkladı. Çocukların kendi dünyalarını resmettiği çizimlerle hazırlanan şalların, dernekteki down sendromlu bireyler yararına satışa sunulacağını kaydeden İbrahim Işık, “Mayıs’ın ikinci haftasında kutlanacak olan Anneler Günü’nde satışa çıkarılacak şalları satın alarak kişiler bu özel çocukların hayatlarına +1 değer katabilecek” dedi.